Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Quadraxer 2: Kleber dört mevsimi yeniden çalıyor

Quadraxer 2: Kleber dört mevsimi yeniden çalıyor

Yeni lastikler 10.05.2016, Alexandre Lenoir

Yaz ve kış mevsimleri bazen aynı gün içinde birbirine karıştığında, dört mevsim lastiği bir tür koruma önlemi haline gelir. Kleber'in yeni Quadraxer 2 lastiği bu lastik kategorisini biraz altüst etti.

Kleber'in yeni lastiği: Quadraxer 2 Kleber'in yeni Quadraxer 2 lastiği selefine göre kendisini hissedilir ölçüde geliştirmiş. - Telif hakkı © : Kleber 2016

Yenileme pazarında elde ettiği altı yıllık bir başarıdan sonra, Kleber'in kompakt sedanlar için tasarlanan Quadraxer lastiği yerini Quadraxer 2'ye bırakıyor. Bu dört mevsim lastiğin özelliği ıslak, kuru ve karlı zeminlerde güvenlik gibi pek çok kriterde artan performans ve uzun ömürlülüktür.

Islak zeminde, Quadraxer 2 Avrupa Birliği kriterlerine göre B notunu alıyor; bu not bu gamda pek sık karşılaşılmayan bir durumdur.

Kuru zeminde, yeni tasarımı bundan böyle birinci nesil Quadraxer lastiklere göre 3,5 metre daha kısa bir mesafede frenlemesini sağlıyor.
Kaygan ve karlı yolarla ilgili olarak, Quadraxer 2 M+S işaretinin yanı sıra, 3PMSF (3 peaks mountain snow flake) etiketini de taşıyor; bu özellik kötü şartlarda gerçek bir yön tutma ve çekiş kabiliyetini garantiliyor.

Son olarak, uzun ömürlülük konusunda, Kleber başlıca rakibi olan Hankook Kinergy 4S'ye göre, kilometre başına dokuz aya kadar daha uzun bir kullanım ömrü sunduğunu bildiriyor.

Kleber Quadraxer 2 bir önceki nesle göre artık dokuz ilave yeni ebatta mevcuttur; bunlar arasında 17 inç ve üzerindekiler de sayılabilir; bu durum lastiğin daha büyük bir araç yelpazesine takılmasını kolaylaştıracaktır.