Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Roadhawk, uzun kullanım ömrü performansına sahip yeni Firestone lastiği

Roadhawk, uzun kullanım ömrü performansına sahip yeni Firestone lastiği

Yeni lastikler 14.10.2016, Raquel Rodriguez

Lastik imalatçısı Firestone 2016 Paris Otomobil Fuarı'nda yeni Roadhawk'ı tanıttı. Bu lastik uzun kullanım ömrü ve güvenlik seviyesi ile Avrupa orta gam lastik piyasasını sallamayı hedefleyen bir tasarım.

Roadhawk, yeni Firestone lastiği Firestone kompakt otomobillere ve sedanlara yönelik yeni lastiğini sunuyor: Roadhawk - Telif hakkı © : Firestone 2016

Islak zeminde daha iyi kavrama.

Firestone yeni Roadhawk lastiğini değişken şartlarda yolculuk gerçekleştiren ve ıslak zemin, ani frenleme gibi her türlü durumda optimal performans özellikleri sunan yüksek kapasiteli bir lastik arayışındaki otomobil sürücüleri için geliştirilmiştir.

Firestone, yeni Roadhawk'ın güçlü yönlerinden birinin ıslak yollarda mümkün olan en yüksek kontrolü sunmak üzere özel olarak tasarlanmış lastik sırtı olduğunu belirtiyor. Bu doğrultuda Firestone Roadhawk bazı boyutlarında Avrupa Lastik Etiketleme Sistemi çerçevesinde ıslak zeminde frenleme alanında "A" notuna kadar çıkan sonuçlara sahip.

Firestone, Roadhawk lastiğini düşük bir yuvarlanma direnci sunan ve daha az yakıt tüketen çok hafif bir karkas ile tasarlamıştır. Bunun yanı sıra, Firestone kullandığı özel bileşim sayesinde bütün lastik ömrü boyunca yüksek performans özelliklerini, sürüş konforunu ve uzun kullanım ömrünü garantiliyor.

Hangi araçlara yönelik ve ne zaman satın alınabilecek?

Firestone Roadhawk kompakt otomobillere ve sedanlara yönelik. 2017 Ocağından itibaren 15 ile 18 inç arasında değişen çaplarda mevcut olacak.