Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Toyo Tires, NanoEnergy 3'ün lansmanını gerçekleştiriyor

Toyo Tires, NanoEnergy 3'ün lansmanını gerçekleştiriyor

Yeni lastikler 25.02.2014, Can

Toyo Tires, NanoEnergy teknolojisinin yeni bir versiyonunu sunuyor. Bu defa hedeflenen segment, şehir araçları ve çok kompakt otomobiller.

Toyo NanoEnergy 3 Yeni Toyo NanoEnergy 3, yeni performans değerleri! - Telif hakkı © : ToyoTires

Küçük otomobiller için

Kısa bir süre önce NanoEnergy'nin yeni Mazda 3 serisinde kullanıldığından bahsetmiştik. Bu defa, Toyo Tires bir taraftan yakıt tüketimini düşürmeye, diğer taraftan dinamik sürüş özelliklerini ve lastiğin performans değerlerini korumaya yönelik NanoEnergy gamından yeni bir ürünle karşımıza çıkıyor. Özellikle küçük şehir araçları segmentini (Renault Twingo, Volkswagen Up, Skoda Citigo, Toyota iQ...) ve B segmenti şehir araçlarını (Renault Clio, Volkswagen Polo, Ford Fiesta, Peugeot 208...) hedef alan NanoEnergy 3 bu boyuttaki araçlar için optimize edilmiş bir ürün olarak göze çarpıyor. Bu doğrultuda, söz konusu lastik 79T hız endeksi ile 155/80 R13 boyutundan 91T hız endeksindeki 195/65 R15 boyutuna kadar uzanan çok geniş yelpazede boyut seçeneklerine sahip. 

 

Yeni formül

NanoEnergy 3'ün hamur bileşiminde daha fazla silika ve düşük yuvarlanma direncine sahip yeni bir bileşene de yer veren yeni bir formül kullanılıyor.  Bu yeniliğin yanı sıra eşi görülmemiş bir aktif polimer sayesinde nemli yollarda daha iyi bir yol tutuşu performansı ile daha az yakıt tüketimi sağlanacağı garanti. Daha geniş boylamasına kanallara dayanan "sessizlik duvarı" olarak adlandırılan sistemler sayesinde lastik kapasitesi daha da arttırılmış. Son olarak bu lastiğin bir önceki modeline oranla daha uzun bir kullanım ömrüne sahip olduğu belirtiliyor.