Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Ultragrip 8 Performance: Goodyear'ın yüksek performans kış lastiği

Ultragrip 8 Performance: Goodyear'ın yüksek performans kış lastiği

Yeni lastikler 10.12.2012

Goodyear, soğuk ve nemli şartlarda sürüşe uyumlu yüksek performans kış lastiği Ultragrip 8 Performance'ı sunar. Yenilikçi teknolojilerden faydalanan bu lastik hem kar hem de buz üzerinde yol tutuşu, hareket kabiliyeti ve frenleme performansı sağlıyor ve iyi bir suda kızaklama direnci sunuyor

Goodyear Ultragrip 8 Performance lastik Telif hakkı © : All Rights Reserved

Goodyear'ın müşteri beklentileri hakkında gerçekleştirdiği bir araştırmanın sonuçlarına göre Avrupalı araç sürücüleri yol tutuşu, frenleme ve kavrama kabiliyeti açısından yüksek performanslı lastikler istemekte ve kar üzerinde son derece iyi bir araç hakimiyeti talep etmektedirler. Markanın yeni yüksek performans kış lastiği Ultragrip 8 Performance'ın tasarlanması sırasında bu kriterler esas alınmıştır.

Birçok yenilikten faydalanan Ultragrip 8 Performance hem zor koşullarda (kar, buz, yağmur) hem de kuru yollarda kavrama kabiliyeti ve frenleme açısından mükemmel bir performans sergiler. Yüksek hızda arttırılmış bir denge sunması sebebiyle özellikle spor araçlara uygundur.


Ciddi performans artışı

Kar sürüşü alanında lider üç rakip lastik ile karşılaştırıldığında Ultragrip 8 Performance aşağıdaki üstün özelliklere sahip olduğunu göstermiştir:

  • Kar üzerinde %6 daha kısa frenleme mesafesi;
  • Kar üzerinde %3 daha iyi yol tutuşu;
  • %2 daha iyi suda kızaklama direnci;

Bu veriler, denetim ve belgelendirme kuruluşu TÜV SÜD tarafından Mart 2012'de Ivalo (Finlandiya) ve Mireval'de (Fransa) gerçekleştirilen testlere dayalıdır. Test edilen boyut: Audi A3 1.8 TFSI Sportback üzerinde 225/45 R17 94V. 

Bunun yanı sıra, Goodyear Ultragrip 8 Performance daha önce de birçok Avrupalı otomobil dergilerince test edilmişti. Her defasında karlı yolda ortaya koyduğu mükemmel sonuçlar sayesinde podyuma çıkmayı başarmaktadır.


Kar üzerinde yol tutuşu ve frenleme

Ultragrip 8 Performance lastiğin esnekliğini düşük sıcaklıklarda korumasını sağlayan ve aynı zamanda lastiğin geniş bir sıcaklık aralığında sert kalmasına olanak sağlayan tamamen silikadan oluşan bir hamur bileşimine sahiptir.

Goodyear Ultragrip 8 Performance lastik kılcal kanallar şemasıTelif hakkı © : All Rights Reserved

Üç farklı tipte (standart, karma ve 3 boyutlu) kılcal kanallar ile donatılmış olan Goodyear UltraGrip 8 Performance kar üzerinde iyi bir yol tutuşu sunar. Yoğun karma kılcal kanallar lastiğin bütün kullanım ömrü boyunca işlevselliğini korumasını garantiler. Çok sayıdaki kavrama kenarları ise karda iyi bir hareket kabiliyeti sağlar.

Testere dişi şeklindeki merkez hattı sayesinde UltraGrip 8 Performance kar üzerinde kısa frenleme mesafelerine sahiptir. Bu merkez hattı üzerindeki değişken açılar karda hareket kabiliyetini optimize eder. Lastik omuzlarında bulunan geniş kanallar etkili bir erimiş kar tahliyesi sağlar. Bunlara ek olarak, lastik profilinin yüksek net-brüt oranı ve geniş desen izi buz üzerindeki frenleme performansını ve araç hakimiyetini arttırır.

Goodyear Ultragrip 8 Performance lastiğin karda iziTelif hakkı © : All Rights Reserved

Islak zemin üzerinde kavrama ve yol tutuşu

Islak yolda yönlü desen ve hidrodinamik kanallar suyu lastiğin her iki yanından tahliye ederek suda kızaklama riskinin önüne geçer ve mükemmel bir yol tutuşu sağlar.


Çeşitler

UltraGrip8 Performance'ın 38 farklı referansı (195/65 R15 H'den 255/50 R19 V XL'e), 15 ile 19 inç arası boyutlarda, H ile V kategorisi hız endeksleriyle mevcuttur.


Ayrıca bakınız:

>> Goodyear Ultragrip 8 Performance: Fiyatlar
>> Goodyear Ultragrip 8 Performance: Rakipler
>> Goodyear Ultragrip 8 Performance: Ebatlar