Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Uniroyal MS Plus 77, ıslak yolda sürüş için optimize edilmiş lastik

Uniroyal MS Plus 77, ıslak yolda sürüş için optimize edilmiş lastik

Yeni lastikler 31.10.2013, Tan

Uniroyal, çetin koşullarda iyi performans özellikleri sunacağa benzeyen yeni bir lastik sunarak kışa hazırlıklı giriyor. MS Plus 77 son derece geniş bir boy yelpazesinde mevcut olacak.

 Uniroyal MS Plus 77 Uniroyal MS Plus 77 zorlu kış şartlarında yolda ilgi çekici performanslar sunmayı vaat ediyor - Telif hakkı © : Uniroyal

Bu lastik nemi seviyor

MS Plus 77, Uniroyal'in kış lastikleri gamında MS Plus 66'nın yerini alacak. Bu yeni lastiğin bir önceki modelinden daha başarılı olduğu ve bunun özellikle kış sürüşü alanındaki birçok önemli kriter açısından geçerli olduğu söyleniyor. Örneğin, ıslak yolda sürüş konusunda üstün yeteneklere sahip bu yeni MS Plus 77 lastiğinin 80 kilometre/saat'lik bir hızda saniyede 25 litre civarında suyu tahliye edebildiği belirtiliyor. Bir fikir vermek açısından bu miktarın yaklaşık 6 saniyede bir küveti tamamen doldurmaya yeteceğini söyleyebiliriz. Lastik, bu özelliğini su tahliyesi sağlamak ve suda kızaklamayı engellemek için optimize edilmiş yeni hamur tasarımına borçlu. Ayrıca omuz alanlarına yerleştirilen büyük ve rijit bloklar sayesinde kötü şartlara sahip zeminde dahi lastik iyi bir yol hakimiyeti sağlar. Suda kızaklama riskinin yüzde beş oranında, ıslak zeminde durma mesafelerinin ise yüzde iki oranında aşağı çekildiği açıklanıyor.

 

Kar ve buz üzerinde de daha başarılı

Kılcal kanallarının yeni tasarımı, kar ve buz üzerindeki çekiş kabiliyetini arttırıyor. Kılcal kanalların açık kalmasını sağlamak üzere lastik üzerine ayraçlar yerleştirilmiştir. Bu şekilde lastik buz üzerindeki mikro su tabakasını daha kolay kırar ve buz ile kar üzerinde maksimal hareket kabiliyeti sunar.

Uniroyal MS Plus 77'nin kar performansıTelif hakkı © : Uniroyal

52 farklı boyut seçeneği

Uniroyal, yeni MS Plus 77 lastiği ile büyük oynuyor zira bu gam içerisinde toplamda 52 farklı boyut sunmayı planlıyor. Böylesine devasa bir çeşitliliğe sahip bu lastikler yol üzerinde kullanım onayına sahip olacak ve maksimum hızları 190 ile 240 kilometre/saat arasında değişecek. Bu 52 farklı boyuttan 46'sı, 15 inç ile 18 inç arasında çap boyutuna sahip jantlara uygun olup geri kalan altısı 16 inç ile 18 inç arasında değişen SUV jantlarına yönelik. Bu yeni lastik, kompakt otomobillerden Crossover tipi taşıtlara kadar oldukça geniş bir araç yelpazesini kapsayacak.