Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Uniroyal RainSport 3: Yağmur lastiğinin dönüşü

Uniroyal RainSport 3: Yağmur lastiğinin dönüşü

Yeni lastikler 12.05.2014, Hakan

Yeni RainSport 3 lastiğinin tanıtımı için Uniroyal bizi bir akvaryuma çağırdı. Bu lastiğin doğrudan köpekbalığı derisinden esinlenilerek tasarlanmış bir teknoloji içerdiği düşünülünce mekan seçiminin ne kadar yerinde olduğu görülebilir.

Uniroyal RainSport 3 lastik Uniroyal RainSport 3, köpekbalığından esinlenilerek tasarlanmış bir teknolojiye sahip lastik - Telif hakkı © : Uniroyal

Gamı içerisindeki en ekstrem lastiğin lansmanını gerçekleştirmeye hazırlanan lastik üreticisi Uniroyal bizi Avrupa'nın en sıcak bölgelerinden biri olan İspanya, Valensiya'ya davet etti. Yağmur lastiğini icat ettiğini iddia eden bir lastik imalatçısı için kafa karıştırıcı bir seçim... Ancak basın toplantısının köpekbalıklarıyla dolu bir akvaryum kompleksinde yapılması ile durum açıklığa kavuşuyor. Toplantının bu korkunç yırtıcının yanı başında gerçekleştirilmesi lastikte kullanılan teknolojiyi açıklamaya yönelikti. 

 

Agresif sırt deseni

Yağmur altında Uniroyal RainSport 3Telif hakkı © : Uniroyal
Uniroyal RainSport 3 ıslak zemindeki performans özellikleri açısından optimize edilmiştir. Lastiğin asimetrik sırtı kullanım amacını mükemmel bir şekilde yansıtıyor: Büyük miktarlarda suyun optimal biçimde tahliyesi ve iyi bir suda kızaklama direnci. Bunlara ek olarak, lastiğin diş yapısını enlemesine kesen ve birçok kavrama kenarı oluşturan tahliye edici kılcal kanallar görmekteyiz.

Bununla birlikte RainSport 3 tek boyutlu bir lastik değil ve onu yalnızca nemli zeminlerdeki performansı ile değerlendirmek doğru olmaz. Omuz alanındaki rijit hamur bloklarından da anlaşılabileceği gibi karşımızda gerçekten dinamik bir yapıya ve tamamen sportif bir görünüme sahip bir lastik bulunmakta. 

 

Shark Skin Technology (SST) Teknolojisi

Uniroyal RainSport 3 ve SST teknolojisiTelif hakkı © : Uniroyal
Yağmur lastiğinin mucidi olma iddiasına sahip Uniroyal su tahliye teknolojisi doğrudan köpekbalığı derisinden esinlenilmiş olan RainSport 3 ile tarihinde önemli bir ana imza atıyor. Bu teknolojinin daha önceki bir örneğini yüzücülere sağladığı aşırı avantaj sebebiyle müsabakalarda kullanılması yasaklanan ünlü Speedo mayolarında görebiliriz.

Shark Skin Technology lastik sırtının üzerindeki kanallara uygulanan özel bir kaplamadan oluşmaktadır. Bu teknoloji su akışını arttırma ve akış tıkanmalarını sınırlandırma amacını taşımaktadır.

 

Çeşitler 

Uniroyal RainSport 3Telif hakkı © : Uniroyal
Uniroyal RainSport 3 lastiği 14 inç ile 21 inç arasında değişen 106 farklı boyutta mevcut olmakla beraber bunlardan 13'ü SUV tipi araçlara adanmıştır.

 

 

 

 

 

 

Uniroyal RainSport 3: Mercek altında >>