Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Vector 4Seasons Gen-2, Goodyear'ın yeni dört mevsim lastiği

Vector 4Seasons Gen-2, Goodyear'ın yeni dört mevsim lastiği

Yeni lastikler 05.10.2015, Julien Taillandier

Dört mevsim lastiğinin bulucusu olmakla övünen üretici ne zaman bu segmentte yeni bir ürün çıkarırsa beklentilerimiz her daim yüksek olmakta. Vector 4Seasons Gen-2 de bizi hayal kırıklığına uğratmayacağa benziyor ve en azından kâğıt üzerinde kategorinin yeni referansı olmaya aday görünüyor.

Goodyear Vector 4seasons Gen-2, yeni dört mevsim lastiği Goodyear Vector 4Seasons Gen-2, dört mevsim segmentinin yeni referansı mı olacak? - Telif hakkı © : Goodyear

Gen-2'nin imalatı sürecinde Goodyear tüketicilerin gerçek beklentilerini tam anlamıyla karşılamayı hedefledi. Bu doğrultuda itibarına yakışır ölçüde gerçekten çok amaçlı performans sunabilen ve dört mevsim boyunca rahat sürüş gerçekleştirebilen bir lastik üretti. 

 

Kış koşullarında yüksek performans kapasitesi 

Ciddi rakipleri arasında yer alan Michelin CrossClimate gibi Vector 4Seasons Gen-2 de 3PMSF onayına sahip. Bu onay bir lastiğin kış şartlarında gerçekten üstün performans özelliklerine sahip olduğunu gösteren tek işaretlemedir.

Bu işaretleme söz konusu lastiğin zaman zaman kar üzerinde sürüş gerçekleştirebileceğini ve tatmin edici bir çekiş ile frenleme kapasitesi sunduğunu teyit eder. Bununla birlikte kış şartlarında gerçek bir kış lastiğine, yaz şartlarında ise bir yaz lastiğine rakip olamaz. Dört mevsim lastiklerinin performans dengesini hedeflediğini ve her türlü performans kategorisinde optimal bir sonuç elde etmenin imkansız olduğunu aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor.

Goodyear'ın elde etmek istediği sonuç da tam olarak buydu: Değişen hava şartlarına sahip bölgelerde sürüş gerçekleştiren otomobil sürücülerine uygun ve her türlü durumda güven temin eden bir lastik üretmek.

İlk testlerin sonucu olumlu

Ayrıca Autobild tarafından yakın bir zaman önce yapılan karşılaştırmada (195 65 R15 91H) Michelin CrossClimate (2. sıra) ve Pirelli Cinturato All season (3. sıra) karşısında zafer elde ederek performans özelliklerini bir kez daha kanıtlamış oldu. 

Goodyear Vector 4seasons Gen2, ıslak zeminde performansTelif hakkı © : Goodyear

Mevcut boyutlar

Bu yeni lastik şu anda 13 ile 19 inç arasında değişen boyutlarda mevcut. Bu doğrultuda orta sınıf şehir araçlarında, sedanlarda ve SUV tipi araçlarda kullanıma yönelik.