Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Yeni ultra yüksek performans yaz lastiği Maxxis Victra Sport 5

Victra Sport 5: Maxxis'in spor lastiği

Yeni lastikler 21.06.2018, Yannick O'Conor

Maxxis, spor lastiğinin yeni versiyonunu Almanya'daki The Tire Cologne fuarında tanıttı. Victra Sport 5 sene sonuna doğru piyasaya çıkacak.

Spor otomobillere özel yeni yaz lastiği Maxxis Victra Sport 5 Maxxis Victra Sport 5, 2018 yazının sonunda satışa sunulacak - Telif hakkı © : Maxxis

Maxxis'in tasarımıyla sportif sürüş keyfi

Yeni nesil spor lastiğini çıkaran Maxxis gerçek gücünü göstermek istiyor. Tayvan menşeli üretici, premium markalara gerçek bir alternatif sunmayı hedefliyor. Yeni Victra Sport 5 bu perspektif ile geliştirilmiş ve tüm rakiplere meydan okuyan bir fiyata sahip.

Lastiğin hamur bileşimi özellikle yüksek hızda yüksek performans özellikleri temin edecek şekilde optimize edilmiş. Lastik yapısı kuru zemindeki hızlı sürüş deneyimini ve lastik direncini geliştiriyor. Farklı kalınlıklara sahip aramit ve naylonlar lastiğin ağırlığını düşürerek hem yuvarlanma direncini azaltıyor hem de dengeli bir sürüş sağlıyor. Performans nitelikleri aynı zamanda kuru ve ıslak zeminde iyi bir kavrama sergileyen silika bazlı hamur bileşimi tarafından da güçlendiriliyor.

 

Bağımsız olarak test edilmiş performans özellikleri

Victra Sport 5'in iyi seviyedeki performans özelliklerini kanıtlamak üzere Maxxis ultra yüksek performans lastiğini TÜV SÜD'ün kontrolünden geçirdi. Bu bağımsız test kuruluşu söz konusu lastiği benzer konumdaki rakipleri ile karşılaştırdı. Victra Sport 5 bu sınavdan alnının akıyla çıkarak bazı testlerde eşdüzeydeki diğer lastikler ile aynı seviyeyi yakalıyor ve bazen de onları geride bırakıyor. Üstelik kuru ve ıslak zeminde diğer lastiklere oranla %5,5 daha kısa frenleme mesafeleri ortaya koyuyor. Bu özellikleri sayesinde Avrupa Lastik Etiketleme Sistemi'nde iyi bir sonuç elde ediyor ve bütün ebatlarda ıslak zeminde frenleme alanında A veya B notlarını kazanıyor. Yuvarlanma direnci kriterinde ise referans ebatına bağlı olarak C ile E arasında değişen notlara sahip.

Yeni ultra yüksek performans yaz lastiği Maxxis Victra Sport 5Telif hakkı © : Maxxis

Çeşitler

Ultra yüksek performans lastiği Maxxis Victra Sport 5, 2018 yazı sonundan itibaren 17 ile 19 inç arasındaki jant çapları için 26 farklı ebatta mevcut olacak.

Maxxis Victra Sport 5 lastiğinin tanıtım videosunu keşfedin: