Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Vredestein kış ve dört mevsim gamını yeniliyor

Vredestein kış ve dört mevsim gamını yeniliyor

Yeni lastikler 31.07.2014, Berk

Vredestein uzmanları kış ve dört mevsim lastiği gamlarını daha yüksek performans özelliklerine sahip olduğu belirtilen ürünler ile yeniliyor.

Vredestein Quatrac 5 ile donatılan bir otomobil Vredestein markası yenilikçi teknolojilere sahip iki yeni lastik sunuyor: Quatrac 5 (dört mevsim) ve Snowtrac 5 (kış) - Telif hakkı © : Vredestein

Quatrac 5, sene boyunca kullanım için

Vredestein Quatrac 5 lastiğiTelif hakkı © : Vredestein
Vredestein öncelikle yeni bir dört mevsim lastiği olan Quatrac 5'i bu kategorideki lastiklerin hala yaygın olarak kullanıldığı piyasalara yönelik olarak sunuyor. Hatırlatmak gerekirse bunlar iklim şartları mevsimden mevsime değişirken tatmin edici bir işlev sunmaya devam eden ve her türlü zeminde makul performans özellikleri temin eden lastiklerdir. Ancak sıcak havalarda yaz lastikleri, çok soğuk havalarda ise kış lastikleri ile bir tutulamazlar. Bu lastiğin asimetrik boylamasına kanalı sayesinde bir önceki modeline oranla daha yüksek bir manevra kabiliyetine ve virajda daha iyi bir dengeye sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca 3D Grip Claws isimli teknolojinin virajda daha güçlü bir denge sunması sayesinde lastiğin kar ve buz üzerinde daha başarılı bir çekiş ortaya koyacağı söyleniyor.

Vredestein, %100 silikadan oluşan ve daha ileri bir teknolojiye sahip bu lastiğin aynı zamanda daha uzun bir kullanım ömrü sunduğunu açıklıyor. Bu lastiğin "3PMSF" işaretlemesine sahip olduğunu da belirtmek istiyoruz. Bu da ürünün belirli mevsim şartlarında "kış lastiklerinin" kullanılmasının zorunlu olduğu ülkelere uygun olduğu anlamına geliyor. Quatrac 5, 185/65 R15 88H ile 225/45 R17 94 V XL arasında değişen on iki farklı boyutta mevcuttur.

 

Snowtrac 5, saf kış lastiği

Vredestein Snowtrac 5 lastiğiTelif hakkı © : Vredestein
İsminden de anlaşılabileceği gibi Snowtrac 5 sıcaklıklar 7 derecenin altına düştüğünde her türlü yolda mümkün olan en iyi performans özelliklerini sunmak üzere tasarlanan kış lastikleri kategorisinde yer bulan yeni bir üründür.
Paralel olmayan bir yapıya sahip özel kılcal kanallar gibi bir teknolojiden güç alan bu lastik, üzerinde biriken buz, su ve kar tabakalarını daha kolay kırabiliyor.
Bu teknik sayesinde virajlar dahil olmak üzere kar ve buz üzerinde daha iyi bir çekiş sağlanıyor ve daha yüksek bir kavrama kabiliyeti temin ediliyor.

Vredestein Snowtrac 5 kar üzerindeTelif hakkı © : Vredestein

Sırt desenine gelince, özellikle "V" şeklindeki oluklarının "sessiz" teknolojisi sayesinde gürültü azalmıştır. Snowtrac 5, 185/65 R14 86T 'den 195/45 R16 84 H XL 'a olmak üzere 15 farklı boyutta mevcuttur.