Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Vredestein yeni yüksek performans kış lastiği Wintrac Xtreme S'in lansmanını gerçekleştiriyor

Vredestein yeni yüksek performans kış lastiği Wintrac Xtreme S'in lansmanını gerçekleştiriyor

Yeni lastikler 27.09.2013, Hakan

Vredestein tüm gücüyle kışa hazırlanıyor. Soğuk iklimlerde sportif sürüş tutkunları yeni yüksek performans kış lastiği Wintrac Xtreme S'e güvenebilirler.

Vredestein Wintrac Xtreme S Vredestein'in yeni Wintrac Xtreme S lastiği kış koşullarına sahip yollarda sürüş gerçekleştirmek üzere tasarlanmış tam bir yüksek performans lastiğidir - Telif hakkı © : Vredestein

Wintrac Xtreme'den daha iyi

Vredestein Wintrac Xtreme STelif hakkı © : Vredestein

Hollandalı lastik imalatçısı Vredestein, kış sporlarına hazırlığa başladı bile. Söz konusu lastik markası kısa bir süre önce Wintrac Xtreme S'in tanıtımını yaptı. Bu yeni lastiğin, Wintrac Xtreme'in tahtını ele geçirmesi bekleniyor; çünkü bu yeni lastiğin her alanda bir önceki modelinden daha iyi performansa sahip olduğu açıklandı.

 

 

 

 

 

Yüksek performans lastiği

Vredestein Wintrac Xtreme STelif hakkı © : Vredestein

Burada söz konusu olan, az çok güçlü denebilecek araçların geniş çaplı jantlarına takılabilecek sportif bir ürün olarak tasarlanmış bir yüksek performans kış lastiğidir. Yüksek performanslar sergilemek için tasarlanan bu lastik yüksek kategorideki hız endekslerine sahiptir (Y: 300 km/saat).

Wintrac Xtreme S yağmur altında ve kar ile kaplı olmayan yüzeylerde maksimum dengeyi sağlamak için özellikle Internal Sipe Locking Technology isimli teknolojisine güveniyor. Bu teknoloji lastiğin kılcal kanallarının yapısı üzerinde detaylı bir çalışmanın ve dinamik bir kullanım çerçevesinde deforme olmalarının sonucu.  

 

Karlı yolda üstün yol tutuşu.

Vredestein Wintrac Xtreme STelif hakkı © : Vredestein

Vredestein bunun yanı sıra bu lastiğin hem tutunma hem de yön hakimiyeti alanında kar, buz ve erimiş kar üzerinde eşi benzeri görülmemiş bir kapasiteye  sahip olduğunu belirtmektedir. Lastik sırtında iki farklı türde kılcal kanal kullanılmaktadır: Bunlardan birincisi kar ve buz üzerinde maksimum hareket kabiliyeti sağlamak ve bu tür zeminlerde frenleme mesafesini düşürmek üzere sırt deseninin ortasında bulunan düz kılcal kanallardır. Buna karşılık omuz alanında zikzak şeklinde kılcal kanallar bulunuyor. Bunlar kaygan yüzeylerde iyi bir yol tutuşu temin eder. Son olarak, su tahliyesini optimize etmek ve ıslak yollarda kavrama kabiliyetini korumak üzere son bir kanal yapısı daha dahil edilmiştir.

Gözden geçirilen ve kusurları giderilen hamur bileşimi sayesinde Wintrac Xtreme S aynı zamanda daha uzun bir kullanım ömrüne ve daha düşük bir yuvarlanma direncine sahip.

Son olarak lastiğin stili Vredestein'in en son sportif tasarımlarında olduğu gibi bu sefer de Giugiaro ortaklarınca geliştirilmiştir.


Çeşitler

Vredestein Wintrac Xtreme S, 16 inç ile 19 inç arasında değişen 12 farklı boyutta mevcut olacak.