Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - X-Ice 3: Michelin'in ağır kış lastiği gamının yeni referansı

X-Ice 3: Michelin'in ağır kış lastiği gamının yeni referansı

Yeni lastikler 02.12.2012

Resmi olarak Moskova Otomobil Fuarı'nda tanıtılan X-Ice 3 Michelin'in ağır kış lastiği gamının yeni bayrak taşıyıcısı olmuştur. Bir önceki modeline oranla hem kar hem de buz üzerinde daha iyi bir güvenlik ve hareket kabiliyeti sunuyor. Üçüncü nesil Winter Grip Teknolojisi; hamur bileşeni, 3 boyutlu kılcal kanallar, mikro pompalar gibi birçok ilginç yenilik getiriyor.

Michelin X-Ice 3 Telif hakkı © : rezulteo

Yalnızca dört sene önce lanse edilen Michelin X-Ice 2 çok zorlu bir rekabet ortamına sahip olan ve Fransa piyasasının yanı sıra Rusya ve İsveç gibi diğer ülkeleri de ilgilendiren çivisiz ağır kış lastikleri segmentinde bir referans olarak ağırlığını koymuştur. Bu ününü, geçmiş olduğu çok sayıda testten elde ettiği mükemmel sonuçlara borçludur. 

Michelin'e göre, kompakt araçlar ve sedanlar için tasarlanan X-Ice 3 kaygan yüzeyler üzerindeki frenleme mesafelerinde ve hareket kabiliyetinde ciddi performans artışları sunmaktadır. 

Hem kar üzerinde hem de buzlu yol üzerinde daha iyi performans

 Michelin tarafından gerçekleştirilen testler, X-Ice 3'ün bir önceki modeline oranla sahip olduğu performans artılarını göstermektedirler.

 Frenleme: X-Ice 3, buz üzerinde %7 ve kar üzerinde %3 daha kısa bir frenleme mesafesine sahiptir. Test işlemi 205/55R16 boyutundaki lastikler ile 20 km/saat'ten 5 km/saat'e gerçekleştirilen bir yavaşlama ile uygulanmıştır.

Michelin X-Ice 3 ve X-Ice 2 frenleme mesafesi karşılaştırmaTelif hakkı © : Michelin
 

Hareket kabiliyeti: Hızlanma kapasitesi buz üzerinde %17, kar üzerinde %6 oranında arttırılmıştır. Test işlemi 205/55 R16 boyutundaki lastikler ile 5 km/saat'ten 20 km/saat'e gerçekleştirilen bir hızlanma ve 20 km/saat'ten 5 km/saat'e gerçekleştirilen bir yavaşlama ile uygulanmıştır.

 

Michelin X-Ice 3'ün hızlanma kapasitesi ve hareket kabiliyetiTelif hakkı © : Michelin

Michelin bu performans artışlarının performans dengesini bozmayacak şekilde elde edildiğini teyit etmektedir. X-Ice 3 kış mevsiminde karşılaşabileceğimiz kar, buz, yağmur, çok düşük sıcaklıklar gibi bütün koşullara uyum gösteren çok yönlü bir lastik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Düşük yuvarlanma direnci ve uzun kilometre ömrü sayesinde her daim iyi bir enerji verimi sağlamaktadır.

Ayrıca bakınız:

> Michelin X-Ice 3: teknoloji
> Michelin X-Ice 3: rakipler
> Michelin X-Ice 3: ebatlar