Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Yeni Continental PremiumContact 6 ile spor ve konfor

Yeni Continental PremiumContact 6 ile spor ve konfor

Yeni lastikler 28.11.2016, Alexandre Lenoir

Alman lastik imalatçısının bu yeni lastiği ideal dengeyi sunuyor mu?

Yeni Continental lastiği: PremiumContact 6 Continental, PremiumContact ile konfor ve sportif sürüşü birleştiriyor - Telif hakkı © : Continental

ContiPremiumContact 5 ve ContiSportContact 5 lastiklerinin yerini alması planlanan yaz lastiği Continental PremiumContact 6, 2017 başı itibarıyla satışa sunulacak.

Alman lastik imalatçısının ürün müdürü Catarina Silva bu lastiğin konforlu sedan lastikleri ile spor otomobil lastikleri arasındaki açığı kapatmayı amaçladığını ifade ediyor. Bu nedenle güvenliği ve sürüş konforunu optimize edecek yeni çözümler bulmak ve yine bu amaca hizmet edecek bir kontrol edilebilirlik sunan bir lastik sırtı tasarlamak gerekmiş.

Bu doğrultuda PremiumContact 6 konfor, direksiyon hareketlerine hassas yanıt, maksimum güvenlik ve çevreye duyarlılık ile ses seviyesi açısından iyi özellikleri bir araya getirmek üzere tasarlanmış.

Aşınmaya karşı dirençli bir polimer bileşim ile lastik sırtının esnek deseni sayesinde bir önceki modeline oranla %15 daha iyi kontrol edilebilirlik, yuvarlanma direnci ve konfor. Kontrol edilebilirliği arttırmayı hedefleyen Continental mühendisleri SportContact 6 modelinin omuz alanı tasarımını asimetrik bir lastik sırtı geometrisi ile birleştirmiş. Bu asimetrik yapı birbirini takip eden virajlarda hızlı bir şekilde yanal kuvvet aktarımı gerçekleştirerek daha iyi performans özellikleri temin ediyor

Continental PremiumContact 6 tanıtımTelif hakkı © : Continental

Yuvarlanma gürültüsü ise %10 azaltılmış ve hız endeksleri 300 km/saat'e kadar çıkıyor. Bunun yanı sıra Continental uzmanı olduğu performans özelliğini de ihtimal etmedi: Nemli yollar. Sentez bir amorf silika kullanan yeni kimyasal yapı sayesinde PremiumContact 6 bir önceki modeli ContiSportContact 5 ile aynı sonuçları sergiliyor ve Avrupa Lastik Etiketleme Sistemi çerçevesinde A notunu elde ediyor.

Bu tipteki ürünlerini yenilemek isteyen sürücülerin yoğun talebiyle karşılaşmayı bekleyen Continental PremiumContact 6'yı 16 ile 21 inç arasında değişen çaplarda ve 195 ile 275 mm arasında değişen uzunluklarda 70 farklı boyutta piyasaya sunacak.