Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Yokohama, düşük dirençli lastiği BluEarth A AE50'nin lansmanını gerçekleştiriyor

Yokohama, düşük dirençli lastiği BluEarth A AE50'nin lansmanını gerçekleştiriyor

Yeni lastikler 14.04.2014, Can

Japon lastik imalatçısı Yokohama, ıslak yolda sürüş ve yuvarlanma direnci alanlarında daha iyi performans özellikleri sunmak üzere tasarlanan BluEarth A AE50 ile düşük dirençli lastik gamını yeniliyor.

Yokohama BluEarth A AE50 Yokohama BluEarth A AE50, yolda yakıt tasarrufu sağlayan, ıslak zeminde güven veren bir lastik - Telif hakkı © : Yokohama

Hem yağmurda hem de yakıt istasyonunda etkili

Sportif otomobiller ile büyük ve geniş SUV'ler için tasarlanan daha spesifik gamlara ek olarak Yokohama "klasik" motor seçeneklerine sahip kompakt araçlara yönelik düşük dirençli lastiklerini BluEarth-A gamı çerçevesinde piyasaya sürüyor. Bu uygulama lastik dünyasında oldukça yaygın olup rakip markaların çoğu benzer stratejiler izlemektedir. Bu doğrultuda, hiç olmazsa zorunlu etiketleme sisteminin son derece önemli iki kriterinde iyi notlar elde etmek amacıyla yakıt tüketimi seviyesini düşürmek ve ıslak yolda iyi performans özellikleri sunmak üzere lastikler optimize edilir. BluEarth-A AE50, Nano Blend isimli hamur bileşimi ve asimetrik deseni sayesinde daha iyi dinamik sürüş özellikleri sunuyor, ıslak yolda frenleme kapasitesini optimize ediyor ve özellikle düşük direnci ile aracın yakıt tüketimini düşürüyor. Buna ek olarak daha yüksek bir akustik konfor da sağlıyor.

 

2014'de 14 farklı boy

Yokohama, BluEarth-A AE50 isimli bu yeni lastiği için mevcut olan boyların listesini açıkladı ve 2014'den itibaren 14 farklı boyun piyasada bulunabileceğini belirtti. 16 inçten 18 inçe kadar uzanan bu gam genel itibariyle olumlu etiket notlarına sahip (yuvarlanma direnci için C, ıslak zeminde frenleme için A, 71 ve 72 desibellik ses seviyeleri). Fakat bu gama ileride başka boyların da ekleneceğini belirtmek isteriz.