Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Yokohama'nın BluEarth-A-AE50 lastiği Chelsea FC versiyonuyla geliyor

Yokohama'nın BluEarth-A-AE50 lastiği Chelsea FC versiyonuyla geliyor

Yeni lastikler 12.11.2015, Alexandre Lenoir

2015 Şubatından itibaren Chelsea FC'nin sponsorluğunu alan Japon lastik imalatçısı Yokohama 2016'nın ilk yarısında "yeni yaz lastiği" BluEarth-A AE50 Chelsea FC Edition’u çıkaracak.

Yeni yaz lastiği Yokohama BluEarth-A-AE50 Chelsea FC Edition Chelsea FC futbol kulübünün sponsorluğunu alan Yokohama, BluEarth-A-AE50 lastiğinin bu takımın adını taşıyan bir versiyonunu çıkarıyor. - Telif hakkı © : Yokohama / Chelsea

Bir spor takımının sponsorluğu için yapılan yıllık 60 milyon dolar yatırım karşısında oyuncuların formalarında sponsorun adının yazılması gayet anlaşılır bir uygulama. 2015 Şubatından beri Chelsea FC'nin sponsorluğunu yapmaya başlayan Japon imalatçı Yokohama da İngiliz birinci ligindeki bu ünlü takımın oyuncu formaları üzerindeki Samsung'un yerini almış oldu.


Fakat bu yatırımın getirisini arttırabilmeyi amaçlayan Yokohama orijinal bir fikir ile BluEarth-A AE50 lastikleri için yanaklarında bu futbol takımının logosunu taşıyacak özel bir versiyonu 2016 itibarıyla piyasaya sürecek.

Yokohama'nın yeni lastiği BluEarth-A-AE50 Chelsea FC EditionTelif hakkı © : Yokohama
Asimetrik profile sahip bu lastik beş parçadan oluşan tekrarlı bir motife sahip sırt deseni ile Nano Blend isimli özel hamur bileşiminin sağladığı iyi ıslak zemin tutuşu, uzun kullanım ömrü ve düşük yakıt tüketimi ile göze çarpıyor.


Bu lastiğin orijinal versiyonu elli farklı boyutta mevcut olsa da Chelsea FC versiyonu bunlar arasındaki en popüler üç boyutta sunulacak: 225/45R17 94W, 205/55R16 91V ve 195/65R15 91H. Bu lastiklerin fiyatlarının 2016'nın ilk yarısında açıklanması bekleniyor.