Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Yokohama: Sportif arazi araçları için yeni bir Geolandar 3PMSF

Yokohama: Sportif arazi araçları için yeni bir Geolandar 3PMSF

Yeni lastikler 18.03.2016, Alexandre Lenoir

Yokohama Cenevre otomobil fuarı kapsamında Geolandar gamına yeni bir ürün eklemiştir. Orta ve büyük sportif arazi araçları için tasarlanan Geolandar A/T G015'e, 3PMSF simgesi ile kış sertifikasyonu yapılmıştır.

Sportif arazi araçları için yeni lastik: Geolandar A/T G015 Yokohama'nın sportif arazi araçları için geliştirdiği yeni lastik olan Geolandar A/T G015, yolda daha fazla denge ve kontrol edilebilirlik sağlar. - Telif hakkı © : Yokohama 2016

Sürüş esnasında dengeyi ve kontrol edilebilirliği iyileştirmek için, üretici Yokohama daha geniş lastik sırtı blokları kullanmayı tercih etmiştir. Karkası ise bu tip bir aracın ağır kütlelerini ve bazen nakledebileceği ağır yükleri taşıyabilecek kalın altıgen çelik bir damağa sahiptir. Öte yandan, günlük aşınmaya karşı dayanıklı olabilmeleri için, yanaklar takviyelidir.

Lastik sırtında bulunan dört oluk ıslak zeminde temas azalmasını sınırlamak için akışkanların tahliyesini kolaylaştırır. Öte yandan, zeminle temas yüzeyinin optimize edilmesi kavramayı iyileştirirken omuz alanlarındaki aşınmayı en alt düzeye indirir.

Geolandar A/T G015 Temmuz 2016'dan itibaren 15 ila 20 inç arasındaki jant çaplarında satışa sunulacaktır.

Yokohama Geolandar A/T G015Telif hakkı © : Yokohama 2016